Wywiad w TVP Rzeszów. Połączyć teorię i praktykę pomocy niepełnosprawnym w Polsce.Naukowcy z zakresu pedagogiki specjalnej oraz opiekunowie osób niepełnosprawnych wzięli udział w zorganizowanym w Rzeszowie seminarium poświęconym zagadnieniom niepełnosprawności w Polsce. To pierwsze z cyklu spotkań przygotowanych na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Rzeszowskiego, które mają łączyć teorię i praktykę pomocy niepełnosprawnym w Polsce.


Niepełnosprawność jest zagadnieniem medycznym, społecznym, kulturowym i politycznym - wszystkie te aspekty są równie ważne i nie można ich rozpatrywać w oderwaniu od siebie. Na to właśnie chcą zwrócić uwagę organizatorzy rzeszowskiego seminarium. Dlatego nie uciekają także od tematów trudnych, nierzadko spychanych na margines świadomości osób pełnosprawnych i tworzących przez to swego rodzaju tabu.

Zaproszenie do udziału w seminarium przyjęli wybitni polscy pedagogowie specjalni, profesor Joanna Głodkowska z Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, profesor Amadeusz Krause z Uniwersytetu Gdańskiego, profesor Beata Borowska Beszta oraz praktycy - profesjonaliści wspierający na co dzień osoby z niepełnosprawnością. Całość prowadził profesor Remigiusz Kijak.

Seminarium przygotowane przez Zakład Badań nad Niepełnosprawnością Intelektualną Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Rzeszowskiego będzie mieć charakter cykliczny. Jego wyróżnikiem na tle innych tego rodzaju spotkań ma być szerokie i jak najbardziej kompleksowe spojrzenie na najnowsze badania dotyczące niepełnosprawności.


Zobacz zdjęcia i opis wydarzenia na stronie Uniwersytetu


REMIGIUSZ KIJAK
REMIGIUSZ KIJAK


57 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie