FUNDACJA POTRAFIĘ POMÓC POLECAJUŻ W NAJBLIŻSZY PONIEDZIAŁEK W „DUŻYM FORMACIE” GAZETY WYBORCZEJ REPORTAŻ O RODZICIELSTWIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH INTELEKTUALNIE. #POLECAMY!

„Stereotyp osób niepełnosprawnych intelektualnie jako wiecznych dzieci jest tak mocny, że trudno nam dopuścić do siebie myśl o ich seksualności. A broń Boże o rodzicielstwie – mówi prof. Remigiusz Kijak, który seksualnością osób niepełnosprawnych zajmuje się od 15 lat. Badania prowadził m.in. w domach opieki społecznej. W większości widział obowiązkowe przeprowadzki do różnych części budynku, gdy między mieszkańcami tworzyły się relacje. Rozmów o antykoncepcji nikt z podopiecznymi nie prowadzi, bo uprawianie seksu i tak jest zakazane”.


Tak poniedziałkowy artykuł zapowiada Gazeta Wyborcza. Reportaż, który będzie można przeczytać w tygodniku Duży Format, to jeszcze jedno echo konferencji „Oblicza seksualności osób niepełnosprawnych. Od dzieciństwa do dorosłości”. Konferencję wypowiadający w artykule prof. Remigiusz Kijakiem zorganizował wspólnie z naszą fundacją Fundacja Potrafię Pomóc.

1 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie